Yükleniyor...
Fiyat Aralığı
Konseptler
Otel Temaları
Şehirler
İlçeler
Otel Kalitesi

Otel Çeşitleri

Oteller verdikleri hizmetler ve kapasiteleri bakımından çok çeşitlilik gösteren yapılardır. Özellikle yaz tatili için otel arayışında olan kişiler, farklı otel çeşitleri ile karşılaşırlar. Bu otel tanımlarının ne ifade ettiğini bilmeden bir seçim yapılması da yanlış seçimlere neden olabilir. Otel arayışında olan kişilerin sıklıkla karşılaştığı otel çeşitlerinin başında butik oteller ve resort oteller gelir. Bu otellerde verilen hizmetler ise çoğu zaman farklılık gösterir.

Butik Otel Nedir?

En popüler otel türleri arasında yer alan butik oteller, genellikle on ile yüz oda aralığında hizmet veren küçük otellerdir. Ülkemizde sayıca diğer otel türlerinden fazla olabilecek butik oteller, verdiği kaliteli hizmetler sayesinde hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edilir. Butik oteller, içerisinde misafirlerinin her türlü ihtiyacını barındıran ve alanında uzman kişilerin çalıştığı otel türleridir. Ülkemizin yaz turizmi açısından göz bebeği olan Ege ve Akdeniz bölgeleri, butik otel açısından oldukça zengindir. Sizlerde hem konforlu hem de güvenli bir konaklama istiyorsanız butik otelleri tercih edebilirsiniz.

Aile Oteli Nedir?

En kısa ve basit tanımı ile aile otelleri, bir ailenin bir arada tatilini geçirebileceği otellere verilen genel addır. Aile otelleri genel olarak çocuk dostu oteller olarak da hizmet verir. Aile otelleri hem oda içerisinde hem de otel genelinde bir ailenin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylar düşünülerek dekore edilir. Verilen hizmetlerde bu doğrultudadır. Aile oteli olarak anılan otellerde hem bebek hem de çocuk misafirler için düşünülmüş detaylar mevcuttur. Odalarda bebek yatağından çocuk havuzuna ve çocuk büfelerine kadar düşünülmüş olan detayları aile otellerinde bulmanız mümkündür. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için rahat bir tatil geçirmek için aile otellerini tercih edebilirsiniz.

Resort Otel Nedir?

Resort oteller, genellikle her şey dahil konsepti ile hizmet veren lüks otellerdir. Bu oteller hem mimari açıdan hem de hizmet açısından tam donanımlıdır. Resort otellerde tatil geçirmek istediğiniz zaman hem yetişkinler hem de çocuklar için özel alanlar ayrıldığını görebilirsiniz. Ayrıca bu oteller eğlence açısından da oldukça çeşitli aktivitelere sahiptir. Gündüzleri canlı eğlence imkanları sunarken geceleri ise canlı müzik ya da animasyon gösterileri ile tatilinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Resort oteller konseptine göre yetişkin oteli olabileceği gibi aile otelleri olarak da hizmet sunabilirler.

 

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ve vade farksız taksit seçeneğii ile ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.