Yükleniyor...
Talep Formu
x
Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece 2 Gün Konaklama
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.

Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece 2 Gün Konaklama

İstanbul Bölgelere Göre Turlar
 • 1 Gece 2 Gün
 • 07 Aralık 2022 - 16 Aralık 2022 arası 5 tur
 • Paylaş

Tur Programı

Gün İstanbul Hareket ve Gece Yolculuğu 07 Aralık Çarşamba

21:00 İncirli Metrobüs Durağı Dilek Pastanesi Önü
21:30 Mecidiyeköy Meydanı Mado Pastanesi 
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 
22:15 Bostancı Köprüsü Altı ( Ankara Yönü )
22:30 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara Yönü )
22:45 Çayıroava Mc Donalds Önü 
23:00 Gebze Center Önü
23:50 İzmit Halkevi Durakları
00:30 Sakarya Otogar Kavşağı ndan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

5 * GRAND HOTEL KONYA  KONAKLAMALI

1 GECE 2  GÜN KONAKLAMA

ERKEN REZERVASYON SON TARİH 11.11.2022
 

 

Gün KONYA,MEVLANA MÜZESİ,ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ,KARATAY MEDRESESİ,,MERAM BAĞLARI,,ÇİNİ ESERLERİ MÜZESİ,SEMA TÖRENİ 08 Aralık Perşembe

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen kalkış nokalarımızdan alarak keyifli gece yolculuğumuza başlıyoruz.Sabah erken saatlerde Konya ya ulaşıyoruz.Alacağımız sertbest sabah kahvaltımızın ardından gezimize Selçuklu döneminde '' Sarayın gül bahçesi '' günümüzde ise '' Gel,gel,ne olursan ol gel ''sözü ile tüm dünyayı çağıran  Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi türbesi ile başlıyoruz.Namı diğer Yeşil Kubbe 4 kalın sütun üzerine yapılmış ve içerisindeki gül bahçesi ile birlikte 18000m2 alana sahip olan müzeye dervişane kapısından giriyoruz.Hz.Mevlana nın ölümünden sonra inşa edilen müzemiz içerisinde Derviş Hücreleri,Matbah ve Hürrem Paşa Türbesi,Susmuşlar Kapısı,Sinan Paşa,Fatma Hatun ve Hasan Paşa Türbeleri,Semahane ve mescit bölümleri ile Mevlana ve aile fertlerinin kabirlerinin de içinde bulunduğu ana binayı gezerek,avluya çıkışımızda Yavuz Sultan Selim in 1512 yılında yaptırdığı Şeb-i Arus havuzunu ve Selsebil çeşmesini gördükten sonra,Hz.Mevlana nın uğruna öldüm dediği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi nin türbesine gidiyoruz.Gezimiz ardından Konya nın meşhur lezzetlerini tatmak için öğle yemeğine gidiyoruz(ekstra)Yemek sonrası Alaaddin Tepesi ne çıkarak dinlenme için serbest zaman veriyoruz.Alaaddin Camii ni panoramik olarak görerek,Emir Celaleddin Karatay tarafından 649 yılında yapılan Karatay Medresesi ne gidiyoruz.Bu muhteşem eser 1955 yılından bu yana Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır.Hadis ilmini öğretilmek için 663 yılında yapılan  İnce Minareli Medrese yi gezerek Konya merkeze çok yakın konumda olan Meram Bağları na gidiyoruz.Burada vereceğimiz çay kahve molası ve sertbest zaman ardından akşam yemeğimiz ve kısa bir dinlenme için otelimize geçiyoruz.Yemek sonrasında Sema Törenlerini izlemek üzere törenlerin gerçekleştirildiği Kültür Merkezi ne  hareket ediyoruz.Ney sesi ile semazenler bu büyülü atmosferde içinizi huzurla dolduracak.Tören bitimi sonrası otelimize geçerek,dinleniyoruz.

 

*** 17 Aralık 2022 Tarihli Semazen Gösterisi Bilet Ücreti : 125.00 TL 
*** 7 Aralık 2022 - 16 Aralık 2022 Tarihli Semazen Gösterisi Bilet Ücreti : 75.00 TL olup , siz değerli misafirlerimiz tarafından ekstra olarak alınacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Serbest Kahvaltı Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Rehberimizin Uygun Gördüğü Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: 5* Grand Hotel  Konya

Rota: İstanbul – Konya (750 km) Konya İçi (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 790 Km

Gün TROPİKAL KELEBEK BAHCESİ,SİLLE KÖYÜ,AKŞEHİR,NASRETTİN HOCA TURBESİ,GÜLMECE PARKI,İSTANBUL 09 Aralık Cuma

Konforlu otelimizde huzurlu bir güne uyanarak,açık büfe sabah kahvaltımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz.İsteğe bağlı olarak ( ekstra ) sizleri çok farklı bir iklime götürecek Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ne gidiyoruz.Türkiye nin tek Avrupa nın ise en büyüğü olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla binin üzerinde rengarenk kelebek barınmakta.Çok çeşitli tropikal bitkiler ve küçük şelaleri ile sizlere görsel bi şov sunan bu gezimiz ardından Selçuklu ve Osmanlı döneminde ipek ve baharat yolları üzerinde yer alması nedeni ile önemli bir değere sahip olan Sille ye ulaşıyoruz.Kendinizi Kapadokya nın oyma kliseleri arasında hissedeceğiniz tarihi sokaklarda yürüyüş yapıyoruz.Yeni restore edilen Aya Eleni Kilisesini ziyaretimiz ardından Akşehir e hareket ediyoruz.Çoğumuzun zekice hikayelerini keyif alarak dinlediğimiz Nasreddin Hoca nın türbesini ziyaret ediyoruz.Birçok farklı heykel ve figürlerin bulunduğu Gülmece Parkı nı ve dünyanın merkezini ziyaret eder öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz.( esktra ) Yemek sonrası Nasreddin Hoca Etnoğrafya Müzesi ni görerek İstanbul a hareket ediyoruz.Geç saatlerde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak yeni bir tatilyapalim.com organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Konya Çevre Gezileri (70 km), Akşehir - İstanbul ( 650 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 770 km

 

Daha Fazla Gün Göster

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Lüks Otobüsler ile ulaşım 
  1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
  5* Grand Hotel  Konya Konaklama 
  1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı 
  1 Set Menü Akşam Yemeği
  Profosyonel Rehberlik Hizmeti
  1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 
  Tatilyapalim.com Kalite ve Güvencesi
   

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  Tur Esnasında ve Mola Yerlerinde Yapılan Tüm Ekstra Harcamalar 
  Tören Bileti
  Tüm Öğlen Yemekleri
  Kahvaltı Harici Tüm Yemeklerdeki İçecekler 
  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Fiyat Tablosu

Tarih Single Double (Kişi Başı) Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
07 Aralık 2022 - 09 Aralık 2022
Şeb-i Aruz Törenleri Özel
1.799,00 1.399,00 1.379,00 Ücretsiz 699,00 1.099,00 ₺
09 Aralık 2022 - 11 Aralık 2022
Şeb-i Aruz Törenleri Özel
2.099,00 1.549,00 1.529,00 Ücretsiz 699,00 1.199,00 ₺
10 Aralık 2022 - 12 Aralık 2022
Şeb-i Aruz Törenleri Özel
1.749,00 1.349,00 1.329,00 Ücretsiz 699,00 1.099,00 ₺
13 Aralık 2022 - 15 Aralık 2022
Şeb-i Aruz Törenleri Özel
1.799,00 1.399,00 1.379,00 Ücretsiz 699,00 1.099,00 ₺
16 Aralık 2022 - 18 Aralık 2022
Şeb-i Aruz Törenleri Özel
2.099,00 1.549,00 1.529,00 Ücretsiz 699,00 1.199,00 ₺

Genel Şartlar

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 
Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklama yapan sadece 1 çocuk için geçerlidir.Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.Tüm araçlarımız Covid - 19 tedbirleri uyarınca düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 

 
Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tur esnasında kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir.Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız. 
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 10 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.   
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.   
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.   
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.   
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden tatilyapalim.com sorumlu tutulamaz.   
Yol , hava , trafik koşullarına bağlı olarak dönüş saatleri farklılık gösterebilir. 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 
KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ


Tatilyapalim.com kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer ilgili kişisel verilerin korunması mevzuatı hükümlerine uygun olarak, toplanmakta,kullanmakta, işlemekte, saklamakta ve Tüketici/Katılımcılar’a sunulan hizmetin niteliğine göre,yurtdışında ve/veya yurtiçinde bulunan talep etmiş olunan hizmete dair faaliyetler, satışlar, özel teklifler,indirimler ve kampanyalar hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaçlarıyla üçüncü kişilere aktarmamakta ve bu verilerin güvenliğini sağlamaktadır.


TAVSİYELER 


Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Hava koşullarına bağlı olarak yanınızda yağmurluk , hırka ,şapka,güneş gözlüğü, telefon şarj kablosu bulundurabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi unutmayınız.


REZERVASYON DETAYLARI 


Telefon , mesaj ,whatsapp ,e-mail yoluyla yapılan ön rezervasyonlar satış birimimiz tarafından size bildirilecek son opsiyon süresinde geçerliliğini yitirecek olup ödeme yapılması koşuluyla kesinlik kazanacaktır.Ödemesi yapılmayan rezervasyonlardan tatilyapalim.com sorumlu değildir. 
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin ve geçerli HES kodunun bildirilmesi zorunludur. Turlarımıza katılım için minimum 2 doz aşı ve ya daha önce hastalığı geçirmiş olma zorunluluğu vardır. Tarafımıza bu bilgiler eksik ve ve ya farklı verildiği takdirde oluşabilecek aksaklıklardan tatilyapalim.com sorumlu değildir.


1618 NOLU YASA GEREĞİ ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI  


Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. 


ULAŞIM ARAÇLARI


OTOBÜSLER -- MERCEDES Travego & Tourismo 46+1+1 Koltuk, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör. 
MAN FORTUNA 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
TEMSA SAFIR 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı,su ısıtıcılı mutfak ünitesi,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve Dvd oynatıcı
MIDIBUSLER -- ISUZU TURKUAZ 31+1 veya 27 + 1 Koltuk, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd ve Dvd Oynatıcı
MINIBUSLER -- VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuk, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd ve Dvd Oynatıcı
MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuk, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Not: Otobüs için yeterli sayı olmadığında 16 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.


İPTAL ŞARTLARI

Sözleşmenin feshi/iptal koşulları:


Tüketici/Katılımcı, fesih talebini tatilyapalim.com’a veya aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak en geç turun kalkış tarihine yurt içi turlarda 3 gün , yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar feshedebilir.Paket tur başlamadan yapılan fesih bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ve üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, Tüketici/Katılımcı'nın ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.Yine bu kapsamda ,daha önce satın alınmış olan uçak tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların İptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır ,Varsa cezalan yolcuya yansıtılır.Banka aracılığı ile yapılacak iadelerde, banka havale masrafı Tüketici/Katılımcı’ya ait olacaktır. Tüketici/Katılımcı’nın bundan dolayı herhangi bir tazminat hakkı doğmaz. Bedel iadeleri, fesih bildiriminin tatilyapalim.com a veya aracısına ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde Tüketici/Katılımcı'ya yapılır.Tüketici/Katılımcı veya tatilyapalim.com a, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde;ödeme kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartı ile, banka yolu ile yapıldı ise banka yolu ile nakit ödendi ise nakit olarak iade edilir. Geri iade edilecek tutar accepttour.com’a ödenen para birimi cinsinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından tatilyapalim.com sorumlu tutulamaz.Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, iade Tüketici/Katılımcı’nın aynı kredi kartına yapılacaktır.
Oluşabilecek zararlardan tatilyapalim.com  sorumlu tutulamaz.Kredi kartına yapılan iadelerde
gecikmelerde tatilyapalim.com sorumlu tutulamaz iade yapıldığına dair belgeyi Tüketici/Katılımcı’nın bilgisine sunar.

2.798,00

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ve vade farksız taksit seçeneğii ile ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.